MYŚLOGRAFIA, CZYLI MYŚLENIE NA PAPIERZE

Od trochę zapomnianej formy dziennika, poprzez modny ostatnio bullet journal. Kartka papieru i ołówek - pomagają nam porządkować myśli.

Agata Baj od wielu lat propaguje myślenie wizualne (visual thinking) w edukacji (Myślografia) i tym doświadczeniem podzieli się z nami, Tłustymi Owcami! Opowie nam o idei myślenia na papierze, o tym, jakie ma funkcje i jak krok po kroku można rozwijać się w tej dziedzinie.

Podzieli się też tym, jak używa myślenia na papierze jako narzędzia w duchowym wzrastaniu: w codzienne studiowaniu Słowa, opracowywaniu biblijnych treści, materiałów dla grupy domowej oraz zapisów wizualnych z kazań, konferencji czy z materiałów wideo.

Agata Baj

Jako aktywna kobieta w trasie #myślografiawtrasie, z walizką mazaków jeździ po całej Polsce propagując myślenie wizualne.

Uczy, jak się uczyć najefektywniej. Uczestnikom swoich warsztatów zadaje pytanie: Czy masz instrukcję obsługi własnego mózgu?

Z wykształcenia pedagog: doradca personalny i zawodowy. Absolwentka Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych coaching i mentoring na Wyższej Szkole Teologiczno – Społecznej w Warszawie.

Prowadzi zajęcia efektywnego uczenia się dla uczniów oraz warsztaty dla nauczycieli i studentów. Właścicielka marki eduBAJ, założycielka grupy MYŚLOGRAFIA, jak również autorka kilku publikacji.

Agata Baj - edycja letnia - środek

WARSZTAT #1
Myślenie na papierze. Wprowadzenie i przykłady zastosowań w uczniostwie.

Odtwórz wideo

WARSZTAT #2
Język wizualny. Sketchnoting krok po kroku.

Odtwórz wideo

WARSZTAT #3
Cytat. słowo. myśl. Dziennik, czyli codzienne bycie ze Słowem.

Odtwórz wideo

WARSZTAT #4
Nauczanie. Świadome studiowanie by dojrzewać i wzrastać.

Odtwórz wideo

Materiały dodatkowe:

OBEJRZYJ: Jak NIE czytać Biblii? 3 sposoby na czytanie Biblii.

OBEJRZYJ: Biblia i Flamastry