Kreatywne pisanie

Kreatywne pisanie w klimacie adwentu dostarczy Wam mnóstwo inspiracji do tego, jak tworzyć teksty z niczego. Wymyślimy też wyzwania adwentowe związanie ze snuciem opowieści. 

W tej ścieżce przejdziemy przez magiczny, grudniowy, rodzinny czas ukradkiem, poznając narzędzia wspomagające pisanie nawet najprostszych rzeczy, jak teksty do kalendarza adwentowego i na kartki świąteczne. Będą też rzeczy bardziej zaawansowane, np. post na bloga czy tekst reklamowy na stronę.  
Nauczymy się też tworzenia niesamowitych historii inspirowanych drobiazgami życia codziennego.Poznacie przydatne ćwiczenia pobudzające kreatywność, nie tylko pisarską, ale i możliwą do przełożenia na inne sfery życia. A to wszystko z "Narzędziownikiem pisarza" Kingi Willim.

Kinga Willim

Na co dzień mama ciekawskiej jedenastolatki, edukator programowania, kreatywnego pisania, korepetytor i nauczyciel w domu. Pasjonatka fotografii, malarstwa akwarelowego i w ogóle wszelkiej twórczości. Z wykształcenia fizyk techniczny.

Od dziesięciu lat prowadzi warsztaty kreatywnego pisania dla dorosłych, dzieci i młodzieży, jest autorką „Narzędziownika pisarza”. Sama uczestniczy w spotkaniach grona literackiego, a szuflady ma wypchane pomysłami i fragmentami utworów, nad którymi ciągle pracuje i poszukuje nowych inspiracji.

Zajęcia Kingi, a także przykłady zadań, którymi się dzieli, mają na celu inspirować i pokazywać ludziom ich możliwości, poszerzać wiarę w to, że potrafią stworzyć coś z niczego. Pokazuje gdzie szukać pomysłu, jak przekuć go potem w przyjemny do czytania tekst, poetycki, literacki czy „zwyczajny”.

#25-2

WARSZTAT - 13 grudnia 

Wstęp do kreatywnego pisania.  

1. Wyzwania praktyczne związane z przedzimiem

2. Pomysły na literacki kalendarz adwentowy

3. Przygotowanie się na szczególny, grudniowy czas ćwiczymy gotowe zadania "do okienek”


4. Tworzymy własne wyzwania adwentowe i testujemy je na innych

Odtwórz wideo

Materiały dodatkowe:

OBEJRZYJ: Jak zarządzać talentami?

OBEJRZYJ: Wolność i przestrzeń z Bogiem