ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA

Żyjemy w coraz większym oderwaniu od naszego ciała. Przestajemy się komunikować. Musi dopiero zakrzyczeć bólem, byśmy zwrócili na nie uwagę. A przecież jest naszym wiernym druhem. Znosi nasze szaleństwa i zaniedbania. Brak snu. Odwodnienie. Brak miłości. Do czasu…

Warsztaty zachęcają do wprowadzenia małych/wielkich zmian, które pomogą naszemu ciału funkcjonować w zgodzie z tym, jak zostało zaprojektowane. A nam – stać się bardziej świadomymi i wdzięcznymi użytkownikami 🙂

W trakcie zajęć poznamy:
- ćwiczenia oddechowe
- ćwiczenia rozluźniające napięcie mięśniowe
- automasaż
- ćwiczenia wzmacniające wzrok i dające odpoczynek oczom zmęczonym ciągłym wpatrywaniem się w ekran

Porozmawiamy również o tym, jak pomóc naszemu ciału podczas pracy wymagającej pozycji siedzącej, jak poprawnie stać i jak wprowadzić więcej ruchu do naszej codzienności.

Cieszka Żółtko

Aktorka, tancerka i mim z dyplomem magistra rehabilitacji ruchowej. Od lat związana ze Stowarzyszeniem Sztukmisja, które stara się za pomocą środków teatralnych i parateatralnych mówić o nadziei w Chrystusie. Działa w nim jako aktorka, asystent reżysera i edukatorka.

Prowadzi warsztaty teatralne, wykłady na temat języka ciała, świadomości sceny i wykorzystania technik teatralnych w edukacji. Jednocześnie jest stypendystką Instytutu Erica Franklina w Szwajcarii we współpracy z którym prowadzi zajęcia z zakresu pedagogiki ruchu, świadomości ciała i profilaktyki zdrowia. Szerszej publiczności znana jako autorka i wykonawczyni monodramu „Twarzą w twarz”.

Żona Tomasza Żółtko, mama Zosi i Jana. Lubi piec chleb i rozmawiać z ludźmi. Mieszka w Krakowie.

Cieszka Żołtko - edycja letnia - środek.psd

WARSZTAT #1
Moje lustro, moje myśli i Bóg

Odtwórz wideo

WARSZTAT #2
Jak rozluźnić moje ciało?

Odtwórz wideo

Materiały dodatkowe:

OBEJRZYJ: Czy ciało jest dobre?

OBEJRZYJ: Sztuka odpoczywania